همایش بررسی آراء و آثار تیتوس بورکهارت - فراخوان مقاله

نوشته شده در تاریخ ۱۳:۴۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ و در حوزه های تک صفحه ای - ۰ نظر
همایش بررسی آراء و آثار تیتوس بورکهارت - فراخوان مقاله
حکمت و فلسفه: همایش بررسی آراء و آثار تیتوس بورکهارت - فراخوان مقاله

گروه حکمت هنر دینی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در نظر دارد در دومین همایش، از سلسله‌ همایش‌های بررسی آراء و آثار متفکران بزرگ معاصر درباره هنر دینی، در  خردادماه سال 1398 به بررسی آراء و آثار متفکر و هنرشناس برجسته معاصر تیتوس بورکهارت(1878–1923) بپردازد. بورکهارت علاوه بر آثاری در عرفان اسلامی،‌ علوم سنّتی،‌ رمزشناسی، ‌و نقد تجدّد،‌ آثاری روشنگر و عمیق در معرفی هنر ادیان، خصوصاً هنر اسلامی، برجای گذاشته است.
از پژوهشگران علاقمند به آثار تیتوس بورکهارت دعوت می‌شود تا با ارائه مقاله علمی در این همایش شرکت کنند. موضوع‌های اصلی برای ارائه مقاله‌ها عبارتند از: حکمت خالده، علوم سنّتی، ‌نقد تجدّد،‌ عرفان، ‌هنر اسلامی، ‌رمزشناسی،‌ شهر سنّتی،‌ هنرمقدس در شرق و غرب، ‌اهمّیت صنایع دستی.
از نویسندگان مقاله‌های برتر برای ارائه مقاله در همایش دعوت خواهد شد و مقاله‌ها در «جاویدان خرد»، نشریه علمی –پژوهشی مؤسسه، چاپ خواهند شد.
پژوهشگران محترم می‌توانند مقالات کامل  خود را به همراه نام و نشان و شماره تماس تا تاریخ 1398/1/15 به رایانامه همایش به نشانی titus@irip.ir  ارسال نمایند. نتایج بررسی مقالات از همان طریق به نویسندگان اعلام خواهد شد.